Klient

HarperCollins Publishers to drugi największy wydawca książek na świecie, z oddziałami w 18 krajach oraz ponad 200-letnią historią działalności.
Niezwykle bogata oferta wydawnicza obejmuje m.in. beletrystykę, literaturę faktu, książki kulinarne, poradniki, albumy, książki i komiksy dla dzieci, leksykony oraz wydawnictwa o tematyce specjalistycznej.

Cel

Zbudowanie bloga parentingowego, który będzie miejscem, gdzie rodzice znajdą wsparcie i podpowiedzi, jak pomagać dziecku nie tylko w zdobywaniu wiedzy o świecie, ale też nabywaniu nowych umiejętności oraz kompetencji społecznych.
Realizacja

Wykorzystując nasze kompetencje, stworzyliśmy portal akademiamadregodziecka.pl, który edukuje i uczy rodziców, jak wspierać dziecko na kolejnych etapach rozwoju.

By ułatwić rodzicom nawigację oraz dotarcie do odpowiednich dla ich dzieci porad, struktura podzielona została na sekcje dedykowane pociechom w różnym wieku.

screen ze strony akademiamadregodziecka.pl
Artykuły

Wraz z wyspecjalizowanymi w temacie psychologii dziecięcej dziennikarzami stworzyliśmy artykuły z praktycznymi poradami dla rodziców. Najchętniej czytanymi tekstami są te dotyczące rozwoju dziecka i nabywania praktycznych umiejętności, takich jak sznurowanie butów, liczenie, nauka zegara itp.

Założenia tematyczne dla kategorii:

Dla poszczególnych założeń tematycznych przyjęliśmy następujące kategoria:

Moje dziecko…

  • rysuje i pisze – w tej kategorii zamieszczamy artykuły na temat nauki pisania i rysowania, rozwijania umiejętności manualnych oraz szeroko pojętych sprawności motorycznych,
  • mówi i słyszy – w tej kategorii zamieszczamy artykuły związane zarówno z nauką mówienia, rozwojem słownictwa, jak i z rozwojem kompetencji społecznych, czyli: nie tylko jak dziecko mówi i jakimi słowami, ale też co wyraża, do kogo oraz w jaki sposób,
Założenia tematyczne dla kategorii:

Moje dziecko…

  • widzi – w tej kategorii zamieszczamy artykuły na tematy związane ze wzrokiem, widzeniem i percepcją, czyli zarówno aspekty fizyczne, jak i psychiczne, związane z postrzeganiem samego siebie czy otoczenia; w tej kategorii jest miejsce na wszelkie tematy związane z obserwacją otaczającego świata, kolorami itd.,
  • wie – w tej kategorii zamieszczamy artykuły związane z rozwojem wiedzy ogólnej u dziecka
Założenia tematyczne dla kategorii:

Moje dziecko…

  • umie – w tej kategorii zamieszczamy artykuły związane z nabywaniem przez dziecko konkretnych umiejętności,
  • jest samodzielne – w tej kategorii zamieszczamy artykuły związane z usamodzielnianiem się dziecka.
Założenia tematyczne

Dzięki temu edukujemy rodziców w każdym wieku, którzy posiadają dzieci w przedziale wiekowym 0-6 (i więcej) lat.

Co ważne, artykuły odpowiadają na pytania często zadawane przez rodziców w internecie:

  • Jak nauczyć dziecko wiązać buty?
  • Jak nauczyć dziecko radzić sobie ze złością?
  • Moje dziecko jest niejadkiem-co teraz?
Założenia tematyczne

Do każdego z tematów dobieramy książeczki wydawnictwa HarperCollins, które pomogą dziecku w rozwoju konkretnych umiejętności.

Np. książeczka „Basia i rower” pomoże oswoić malucha z pierwszą jazdą na rowerze, a „Kształty. Rysuję i ścieram” będą doskonałą lekcją, jak poprawnie narysować kwadrat, prostokąt czy trójkąt.

Efekty

Średnia długość odwiedzin użytkowników w serwisie oscyluje w granicach 30 minut. Tak długi czas spędzany na lekturze tekstów to potwierdzenie wartości merytorycznej artykułów, które są wnikliwie czytane przez użytkowników.

Nie bez przyczyny najpopularniejsze teksty to te kształtujące umiejętności dziecka – rodzice nie zawsze wiedzą, w jakim wieku powinni zacząć z dzieckiem naukę zegara czy liczenia. Akademia Mądrego dziecka ułatwia im to zadnie i przeprowadza przez wszystkie etapy rozwoju, oferując pomoce edukacyjne w postaci książek, m.in. właśnie z serii Akademia Mądrego dziecka wydawnictwa HarperCollins.