Materasso

Materasso to producent wysokiej jakości materaców zdrowotnych i ortopedycznych, designerskich łóżek oraz akcesoriów potrzebnych dla zapewnienia zdrowego snu. Zakłady produkcyjne znajdują się w słowackiej miejscowości Oravské Veselé.

Background

Mimo ugruntowanej marki w innych krajach, w Polsce firma borykała się z niską rozpoznawalnością i brakiem odpowiedniej komunikacji, skierowanej do lokalnych klientów.

Wyzwanie

Wzmocnienie pozycji marki na polskim rynku. Stworzenie portalu wysypiamsie.pl. Pozycjonowanie firmy w wyszukiwarkach i ugruntowanie wizerunku eksperta w zakresie higieny i jakości snu.

Realizacja

Wyselekcjonowaliśmy kanały do realizacji celów biznesowych i komunikacyjnych. Stworzyliśmy profile osobowościowe potencjalnych klientów. Założyliśmy portal „Wysypiam się”, z treściami dotyczącymi zdrowia, wypoczynku i fizjologii snu. Kolejnym krokiem było uruchomienie kampanii mediowej. Wykorzystaliśmy zróżnicowane treści i produkcje video, prezentowane w mediach społecznościowych, w tym na serwisie YouTube. Uruchomiliśmy na Facebooku grupę dyskusyjną na temat zdrowego snu.

Marka zajęła wysoką pozycję w wyszukiwarkach na blisko 1000 strategicznych fraz powiązanych ze snem, doborem materaca oraz urządzaniem sypialni. W skali roku portal „Wysypiam się” zwiększył ruch organiczny z wyszukiwarki o 275%.

Formaty contentu / Usługi

Portal branżowy

Artykuły blogowe

Grupa na Facebooku

Kampania PPC