Phillips-Medisize i Molex CCS

Phillips-Medisize to dywizja medyczna i farmaceutyczna należąca do grupy Molex, który z kolei jest częścią koncernu Koch Industries. Phillips-Medisize jest jednym z wiodących globalnych dostawców innowacyjnych produktów i rozwiązań w obszarach farmaceutyki, urządzeń medycznych oraz diagnostyki. Aktualnie firma zatrudnia ponad 5000 osób w 26 lokalizacjach w 10 krajach. W 2019 roku rozpoczęła również budowę zakładu produkcyjnego w Siemianowicach Śląskich.

Background

Budowa zakładu produkcyjnego w Polsce oraz przeniesienie do naszego kraju części produkcji zrodziło potrzebę zatrudnienia wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają doświadczenie w sektorze farmaceutyczno-medycznym. Jednak, aby ten proces się powiódł, w pierwszej kolejności należało zadbać o odpowiednią rozpoznawalność marki na polskim rynku.

Wyzwanie

Zbudowanie rozpoznawalności marki (firma Phillips-Medisize do 2019 roku nie prowadziła działalności w naszym kraju) wśród potencjalnych kandydatów do pracy, a następnie ugruntowanie jej pozycji jako wiarygodnego pracodawcy. Wsparcie w procesie rekrutacji do powstającego w Siemianowicach Śląskich zakładu produkcyjnego.

Realizacja

Realizację strategii umacniającej pozycję Klienta na rynku polskim rozpoczęliśmy od stworzenia HR-owego serwisu phillipsmedisize.pl, a także wdrożenia w nim chatbota rekrutacyjnego, który znacznie przyspiesza proces rekrutacji. W obrębie strony powstała sekcja contentowa, gdzie publikujemy teksty o charakterze edukacyjnym, skierowane głównie do przyszłych pracowników. Za opracowanie artykułów odpowiada doświadczony zespół dziennikarzy współpracujący z naszą agencją, wyspecjalizowanych w branży medycznej i farmaceutycznej oraz tematyce employer branding.

Dopełnieniem prac contentmarketingowych były kampanie mediowe oraz bieżąca obsługa kanałów komunikacji w social mediach na platformach Facebook i LinkedIn.

Projekt ciągle się rozwija. Klient zlecił nam realizację kolejnego serwisu oraz prowadzenie komunikacji, tym razem dla spółki Molex CCS działającej w obszarze automotive.

Formaty contentu / Usługi

HR-owy serwis contentowy

Artykuły blogowe

Chatbot

Social media