Siła obrazu – postaw na content video

kategoria:
3 min

W ostatnim czasie marketerzy dostrzegli ogromny, dotychczas nie do końca wykorzystany potencjał drzemiący w formacie wideo, który daje kompletnie nowe możliwości zaistnienia w sieci. Pozwala markom na tworzenie własnych, angażujących użytkowników treści, a także umożliwia projektowanie kampanii z vlogerami – liderami opinii, którzy są znani szerokiemu gronu odbiorców.

W przypadku content marketingu na drugi plan schodzą tradycyjne spoty reklamowe – tutaj liczą się bardziej angażujące i ciekawsze treści, umieszczone na markowy profilu np. na YouTube’ie i wsparte odpowiednią sekcją na stronie www.

Marki powinny zastanowić się nad swoją obecnością w serwisach umożliwiających zamieszczanie contentu wideo, przede wszystkim dlatego, że masa internautów chce oglądać materiały wideo. Poprzez film można powiedzieć o marce wiele rzeczy, których nie da się przekazać w inny sposób. Warto pamiętać, że wideo nie należy traktować jednie jako nośnika treści reklamowych. Planując swoją obecność w serwisach społecznościowych z contentem wideo należy dążyć przede wszystkim w stronę tworzenia ciekawych treści, które pomagają w budowaniu naszej marki. Błędem jest sprowadzanie takich działań wyłącznie do czystych kalkulacji, według których produkujemy film za konkretną kwotę, generujemy określony ruch, a dzięki temu osiągamy założony próg sprzedażowy. Największą i niewątpliwie najważniejszą zaletą sieciowego wideo jest ogromny potencjał związany z kreacją marki oraz zwiększenie lojalności konsumentów.

Swoje działania w ten sposób zaprojektowała marka BMW, która stworzyła serię czterech filmów na temat przyszłości motoryzacji. Materiał bez wątpienia wzmocniły wypowiedzi ekspertów, które uwiarygodniły prezentowane treści oraz samą markę.

Żeby uzmysłowić sobie potęgę działań content video wystarczy wspomnieć kampanię „The Epic Split” przygotowaną przez Volvo Trucks z udziałem Jean-Claude Van Damme’a. Fabuła video bazuje na wykonaniu kultowego szpagatu w zawieszeniu pomiędzy dwiema równo pędzącymi ciężarówkami. Ten krótki film pozwolił marce na zdystansowanie się do swojego dotychczasowego wizerunku. Marka pokazała siebie w bardziej rozrywkowym świetle, a także zwiększyła rozpoznawalność wśród osób nieznających marki Volvo Trucks.

Atrakcyjny rozrywkowo kontekst zapewnia marce dotarcie do nowej grupy konsumentów, wzmocnienie zaangażowania grupy docelowej i wzbudzanie pozytywnych emocji związanych z marką i jej misją. Inne godne rozważenia możliwości to tworzenie webcastów czy podcastów.

udostępnij artykuł:

Facebook X LinkedIn

kategoria:

wiedza