Kserkop

kategoria:
2 min

 

Kserkop to krakowska firma z tradycjami i lider na rynku poligraficznym. Istnieje od ponad 30 lat. Kserkop specjalizuje się w sprzedaży i serwisowaniu wielofunkcyjnych urządzeń biurowych, druku cyfrowo-offsetowym oraz usługach skierowanych do profesjonalnych fotografów.

Dla firmy Kserkop zbudowaliśmy i prowadzimy dwa serwisy.

Pierwszy, Printologia.pl, to portal skierowany do profesjonalnych fotografów, branży poligraficznej i marketerów. Artykuły poradnikowe dotyczą przygotowania materiałów do druku oraz stosowanych technologii. Printologia jest  źródłem profesjonalnej wiedzy i ciekawych inspiracji oraz trendów.

Drugą grupą docelową, do której chce trafić Kserkop dzięki content marketingowi, są osoby zajmujące się zakupem, serwisowaniem urządzeń biurowych oraz działy IT. Na blogu firmowym kserkop.com/blog pojawiają się treści związane z optymalizacją urządzeń drukujących, bezpieczeństwem, kontrolą oraz nowymi technologiami.

W ramach projektu:

  • opracowaliśmy strategię content marketingową dla dwóch serwisów contentowych firmy Kserkop,
  • zbudowaliśmy oba portale firmowe oraz zaprojektowaliśmy ich identyfikację wizualną,
  • jesteśmy odpowiedzialni za obsługę działań redakcyjnych, tworząc z dziennikarzami specjalistyczne artykuły z branży DTP, druku i poligrafii,
  • prowadzimy działania w social media – pod naszą opieką znajdują się profile marki na Facebooku,
  • pozyskujemy jakościowych czytelników do portalu za pomocą narzędzi SEM i Facebook Ads.

 

udostępnij artykuł:

Facebook X LinkedIn

kategorie: